Žádáme fotografy, kteří dne 17. 11. mezi 13. a 14. hodinou v Praze na Můstku fotili kolportéra časopisu Babylon, který nesouhlasně hlasitě komentoval vystoupení starosty Prahy 1 Lomeckého, poté byv obstoupen policií, jménem zákona vyzván, lehnuv si na zem a byl asi pěti policisty odtransportován mimo shromážděné lidi, kterým ještě stačil rozdat několik Babylonů, aby se přihlásili! Máme zájem o placené publikování fotografií.

Záhady české kunshistorie:

Proč má malíř – agent STB Bedřich Dlouhý první krycí jméno „Načeradský“?

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 26.11.2016 9:34  •  Přečteno: 2531x

Restaurování Národního Divadla

!Restaurování Národního divadla nemusí provádět kvalifikovaní restaurátoři!

– nové revoluční názory Ministerstva kultury.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 29.10.2014 9:51  •  Přečteno: 1959x

E. A. Bourdelle

E. A. BourdelleE. A. Bourdelle (1861–1929) – jeho první zahraniční výstava byla v Praze roku 1910. Každý detail tváře i vlasů je sochařsky pojednaný tak, aby co nejlépe vystihl portrétovaného a to výhradně plasticky, nikdy graficky. Ukázkou vrcholného přístupu k portrétu je hlava D. Ingrese. Vše je na ní plasticky nadsazeno tak, aby vyjádřila individualitu tváře v době, kdy to na tvářích bylo ještě vidět. Bourdelle měl na naše sochařství vliv i jako pedagog, jeho ateliérem prošli O. Gutfreund, J. V. Dušek, O. Švec, V. Makovský, sochař Táborský a další. Zdeněk J. P.

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 3.12.2014 11:03  •  Přečteno: 3562x

Večer věnovaný Zdeňku Palcrovi v DOXu

Poslední večer věnovaný Zdeňku Palcrovi v DOXu dne 8. 12., přednáší Dr. Vladimíra Koubová­‑Eidernová. Začátek v 18 hodin v archivu, s přípitkem.
 

Autor: Michal Blažek  •  Vydáno: 29.11.2016 16:05  •  Přečteno: 1349x

Návštěvnost od 27. 11. 16

Kategorie: K O M E N T Á Ř E, 2019

Nyní věčně posranej prezident je už nedefenestrovatelný.

Nyní věčně posranej prezident je už nedefenestrovatelný.Pojmuti zemana jako hromady bakterií před deseti lety (od K. H.) se ukázalo jako vizionářské. Od doby, kdy se to rozkřiklo, mu ze soucitu dokonce stoupají po dlouhém čase preference. Zato loutkoherci v jeho okolí by za hřích stáli, ovšem Mašíny, Gabčíky, Palachy (ten chtěl původně jít s pistolí na rudoarmějce, ale pak si uvědomil, že tím by národ neprobudil) na skladě nevidím.

Jediný schopný činu by byl Kájínek, ale to by musel Bakala  zase sáhnout hlubokodo do bytového fondu, což je velmi nepravděpodobné, když si i v Respektu stěžují, až skoro brečí, že jim málo platí. Když jsme Respekt zakládali, tak jsme asi půl roku dělali úplně zadarmo. Na jejich současné sebeoslavy 30. výročí v Lucerně mne jako spoluzakladatele nějak zapomněli pozvat. Ani se nedivím. Jejich výtvarné rubrice vedené Vitvarem myju prdel, kudy chodím. Taky se mi podle fotek zdá, že práce v Respektu jde na tajli, za nás tam panděro nikdo neměl. Z těch, kteří u toho byli od začátku, myslím od začátku Informačního servisu, tam zůstal Jarda Spurný, jehož články převyšují vysoko tamní úroveň, a Lamper, který už jen prý přepisuje z úcty k anglosaské tradici články redaktorům. Mohl by se taky tedy pustit do těch Vitvarových. Ty jsou tak blbé, tuzemsky známkovací, že je snad Lamper ani neviděl. Jinak si ty jeho nevyrešeršované PR texty nedokážu vysvětlit. Jo, hoši a děvčata, studovali jste studovali, a rozseděli jste si v univerzitce prdel do průměru (ze zakladatelů Respektu měl vysokou jen Petráček z ekologie a já ze sochařství). Šéfredaktor ctí Mlynáře, což je právě ten průměr. To takový Reflex – 80 procent póvl – ale pak je tam článek, na který se teď  v Respektu už nikdo nevzmůže. A to nové, výroční číslo k 30. letům, které jste vydali je tak opulentně barevné a extrémně lesklé, že jsem se ho štítil vzít do ruky, abych nedostal nějakou chorobu. Takhle tradici historického Respektu rozhodně nedržíte, hoši a děvčata. A na tu anglosaskou nemáte lidi. To jenom abyste věděli, že nepozvat mne a možná i další, je adekvátní vašemu sebeobalamucení. 

Přeneseme se do doby, kdy ještě existovaly protipóly sraček (15. stol.)

Přeneseme se do doby, kdy ještě existovaly protipóly sraček (15. stol.)

 

Michal Blažek – v současnosti vydávatel samizdatu Sochařský zpravodaj, který je závislý /ale na jeho osobě.) pozn.: V informačních servisech 1989 a 1990, kde se články nepodpisovaly jménem, jsou všechny, které jsou podepsány šiframi M, H, B (v různých kombinacích i jednotlivě) skutečně jen ode mne.

 

print Formát pro tisk